Newtone Forum
NEWTONE Doe het zelf forum => Gereedschappen => Topic gestart door: Harold op 13 maart 2009, 13:38:12
-
Ik ben met een online variant bezig, maar development gaat traag... ::)
-> http://diyl-layout.com
~arph is met een eigen Java implementatie bezig
-> http://www.friedair.com/stripmagic/start.jnlp
Zie de rest van dit topic ;)
-
Leuk initiatief! Ziet er al aardig uit.
DIYcreator is volgens mij nog wel online hoor: http://www.diy-fever.com/
Als je dit tot een succes wilt maken dan moet je denk iets doen wat de andere beschikbare progjes niet kunnen.
Dus, wat mis je? Wat zou je graag in zo'n prog willen zien?
-Ik werk zelf altijd met Eagle, dus ik kan niet heel veel ervaringen met DIYLC delen, maar wat ik heel gaaf zou vinden is een koppeling met (LT)Spice.
-En de koppeling tussen schema en PCB zoals in Eagle vind ik geweldig. Wellicht kan je iets maken zodat vanuit een PCB er automatisch ook een schema wordt bijgehouden (omgekeerd tov eagle, daar is het schema -> pcb).
-
Dus, wat mis je? Wat zou je graag in zo'n prog willen zien?
"intelligentie" zit er nu nog helemaal niet in. Dus automatisch schema's maken e.d. is meer iets voor v2 (of later;))
Wat ik heel erg mis is een centrale plek (online) waar je een hoop stripboard layouts kunt vinden met (fatsoenlijke) reacties en reviews.
Het gebruik van een framework als Drupal maakt een hele hoop dingen erg makkelijk. Zou zou je heel simpel een bestaande layout wat iemand anders gepost heeft kunnen gebruiken, je mod op uitvoeren en dan weer koppelen aan het origineel.
De grootste nadelen van DIY Layout Creator vind ik de werkwijze:
* Je maakt een layout
* Je slaat de layout op als statisch plaatje
* Je moet het plaatje ergens naartoe uploaden (photobucket, etc)
* Je moet ergens een forum topic aanmaken waar je het statische plaatje in zet.
Met als kanttekeningen:
* Uploaden is niet voor iedereen even makkelijk
* Bezoekers van jouw forum topic kunnen de part list niet copy/pasten
* De part list telt niets op, je moet dus zelf alle componenten bij elkaar zoeken
* Iets wijzigen kan niet, je moet dan eerst de complete layout zelf maken (als je het .diy bestand niet hebt)
Daar wil ik eerst iets aan gaan doen voordat ik er 'intelligentie' aan toevoeg...
-
DIYcreator is volgens mij nog wel online hoor: http://www.diy-fever.com/
Jpe, hij is inderdaad nog wel online, maar wel 'abandoned':
285 layouts displayed, layout gallery last updated on 29.07.2008, 100 layout(s) pending for approval.
What's new
* [24.09.2008] Another Squier Strat Upgrade done, this time I installed Seymour Duncan JB Jr Bridge pickup.
TOBe: right click on parts doesnt work. i am using vista sp1. any suggestions?
ollie: for vista, right click the icon and 'run as administrator'. I kept getting the empty document error before finding this out
crash: Hello The old Version works very slow. Is that normal?
powerpopguy: the 'old windows' version says "no active content" and the 'multi-platform' version says "file format not recognized". Great idea, but I'm giving up, this ain't happening on Vista, it seems..
En nog veel meer van deze reacties...
-
Ah, dat ziet er idd niet goed uit.
Matcht niet helemaal met de activiteit van Bancika (de maker) op:
http://www.diystompboxes.com/smfforum/index.php?topic=44838.1460
Maar goed ik weet er het fijne niet van.
-
Mag ik vragen in welke taal je bezig bent?
Ik heb nl net een optimalisatie algoritme geschreven voor stripboard in java.
Mist nog wel tracecuts, maar misschien heb je er al wat aan? Ik kom er toch niet aan toe om zelf een versie te bouwen. Ik had me als ontwikkelaar opgegeven voor DIYLC, maar nadat hij opensource is geworden is er na de eerste upload van de code nooit iets meer mee gebeurd. Dus ik zou niet weten waar ik mee zou moeten beginnen in DIYLC en ik heb hele andere ideeen over hoe het beter kan. Ik zat bv te denken aan een output formaat in SVG, zodat je de layouts ook gewoon in je browser kunt openen (zonder eerst naar een plaatje te converteren)
-
Koppeling met spice moet niet zo moeilijk zijn denk ik.
Tip voor goede feature is dan ook het inlezen van het (spice) schema en dan in de board editor aangeven wele nodes er met elkaar verbonden zijn. Zo verifieert ie ook constant of je layout wel correct is, maak je ook niet zo snel meer foutieve layouts.
Gr,
Arnoud
-
Dat is precies ook de reden dat ik de koppeling met een schema als wens aandraag.
Schema kan dan dienen als 'core'. Enerzijds rolt er een PCB uit (met checks op verbindingen enzo) anderzijds rolt er een sim uit (altijd handig!) richting SPICE.
-
Ik heb even gekeken wat LTSpice voor formaat uitkakt en dat is best simpel. (platte tekst)
WIRE 464 416 144 416
WIRE 64 448 64 416
FLAG 64 448 0
FLAG -160 -160 0
SYMBOL npn 80 144 R0
SYMATTR InstName Q1
SYMATTR Value 2N3904
SYMBOL res 128 -112 R0
SYMATTR InstName R1
SYMATTR Value 10k
SYMBOL res 128 272 R0
SYMATTR InstName R2
SYMATTR Value 3.3k
SYMBOL res 96 112 R90
WINDOW 0 0 56 VBottom 0
WINDOW 3 32 56 VTop 0
SYMATTR InstName R3
SYMATTR Value 27k
.. etc.
Nu even de specs vinden hiervan.
-
Mag ik vragen in welke taal je bezig bent?
Dit is allemaal in php, GD en javascript/ajax geschreven om op iedere hostingpartij te kunnen draaien... Client-side Java wil ik in ieder geval niet aan beginnen...
Misschien zou ik een export kunnen maken die in jouw java applicatie kan draaien? Zo zou je eventueel ook online een check kunnen doen maar volledige integratie in mijn simpele opzet is denkik 'a bridge too far' (voorlopig)...
-
Ik heb even gekeken wat LTSpice voor formaat uitkakt en dat is best simpel. (platte tekst)
DIY layout creator is ook gewoon XML... Im- en export mogelijkheden in verschillende formaten (DIY v1, LTSpice, e.d.) lijken mij voor v1 het meest bruikbaar en het makkelijkste implementeerbaar.
-
Ja ik had al eens een converter geschreven voor DIYLC 1 naar Java formaat.. maar helemaal goed mogelijk was het niet.
Mm.. ja PHP, is wel interessant eigenlijk.
Ik denk overigens dat je mijn javacode best naar javascript kunt omzetten, maar echt handig is het niet idd.
Overigens waarom wil je niet aan clientside javacode beginnen? ::)
-
Overigens waarom wil je niet aan clientside javacode beginnen? ::)
Ik wil het zo laagdrempelig mogelijk houden en alles wat server-side kan, doe ik ook daar!
En het feit dat Sun's Java browser plugin het op alternatieve platformen (Linux, e.d.) niet goed doet en het gewoon veel te 'zwaar' is telt ook mee, natuurlijk. ;)
Javascript wordt door alle browsers net wat anders geimplementeerd, dus dat wordt ook een 'maintenance hell'.
CSS is al te moelijk voor Internet Explorer (bah!), laat staan java en/of javascript.
-
Ok, je moet doen wat je zelf wilt natuurlijk.
Ik ben juist een groot voorstander voor clientside java. (via webstart). Maar ik vind deze aanpak eigenlijk wel interessant. Je moet inderdaad alleen wel oppassen dat het onder alle browsers blijft draaien.
Ik speel al een tijd met het idee om een Full Java versie te bouwen vanaf scratch, maar heb er gewoon geen tijd voor (en geen zin in, want ik programmeer al 8 uur per dag..)
-
zullen vast meer mensen op dit forum in de ICT zitten, ik zit zelf ook (minstens) 8 uur per dag achter n scherm. Kwaliteitsbewaking, c.q. testen.
Java plugin draait bij mij op Linux (Ubunt Jaunty alpha 5) prima trouwens. Maar goed, dat zeg ik als eindgebruiker, niet als programmeur.
-
De "DIY Layout Creator" mag misschien nog wel online zijn, maar niet voor Windows Vista! Tenminste, ik krijg hem niet gedownload op mijn Vista-laptop.
-
ik ben het ermee eens dat de beta java versie niet erg gebruiksvriendelijk is.. had mijn bevindingen hier dan ook gepost: http://www.storm-software.co.yu/flyspray/ (beta-testers lijst) maar dat is ook afgelopen blijkbaar.
iets wat al vlotter werkbaar is zou al fantastisch zijn, op mac is het best wel traag en buggy werken: niet duidelijk wanneer dingen geselecteerd zijn, gelockte layers die niet gelockt blijken, symbolen die nog ontbreken in de library.. eender welk goed werkend, intuitief te bedienen alternatief zou ik al prima vinden.
Eagle heb ik geprobeerd maar dat werkt me niet 'blindelings' genoeg- heb het idee dat ik daar eerst voor moet studeren voor ik ermee aan de slag kan :P
hoewel dat waarschijnlijk 600x zoveel mogelijkheden heeft, i know, maar ik ben gewoon te lui ;) en ik wil mijn tijd in andere dingen steken..
is het de bedoeling er een standalone app van te maken of enkel online te kunnen werken?
-
ik had eerst problemen met DIYLC op vista maar ik heb hem nu in een andere compatibiliteitmodus en als admin draaien en nu doet hij het zoals het hoort ;D
-
is het de bedoeling er een standalone app van te maken of enkel online te kunnen werken?
Volledig online, met im- en export van en naar de meest gebruikte pakketten...
De eerste (beta) versie zal dat overigens nog niet kunnen ;)
-
ah ok. ik vroeg het me maar af. dus met de laptop op vakantie gaan in siberië heeft dan weinig zin?
-
ah ok. ik vroeg het me maar af. dus met de laptop op vakantie gaan in siberië heeft dan weinig zin?
Ligt er aan of je daar een internet verbinding hebt ;)
Je kunt natuurlijk altijd lokaal een webservertje + database opzetten...
-
Leuk project Harold!
Als je hulp nodig hebt...
-
Als je hulp nodig hebt...
De eerste versie wil ik zelf in elkaar 'knutselen' maar zodra er een solide basis ligt zou hulp misschien wel makkelijk/leuk zijn!
Heb je Drupal/PHP ervaring?
-
Je kunt natuurlijk altijd lokaal een webservertje + database opzetten...
geen kaas van gegeten.. zal voor in een volgend leven zijn
-
geen kaas van gegeten.. zal voor in een volgend leven zijn
$ sudo apt-get install apache2 php5 php5-gd mysql-server
Moeilijk hoor! ;D
-
Als je hulp nodig hebt...
De eerste versie wil ik zelf in elkaar 'knutselen' maar zodra er een solide basis ligt zou hulp misschien wel makkelijk/leuk zijn!
Heb je Drupal/PHP ervaring?
PHP meer dan genoeg.
Met Drupal zal ik in afwachting wat moeten spelen...
-
PHP meer dan genoeg.
Baan hebben? ;D
-
PHP meer dan genoeg.
Baan hebben? ;D
LOL, heb ik al, ik geraak er maar niet vanaf !:-D
-
Baan hebben? ;D
LOL, heb ik al, ik geraak er maar niet vanaf !:-D
Crap. Daar gaat m'n (dikke) bonus... >:(
-
En hoe staat het hiermee?
Ben zelf wel begonnen in java nl.. 8)
-
En hoe staat het hiermee?
Goeie vraag!
Ik gebruik 'm zelf al wel, maar er zitten nog wat nasty bugs in... Als ik dit weekend wat tijd heb en ik niet op het terras zit, zal ik weer eens een dagje bughunten!
Hier mijn versie van de Lovepedal (snelle schets: met fouten!!!):
-
niet om je te ontmoedigen (werkt ovgs enkel op windows)
maar dit ziet er wel erg profi uit..
http://www.abacom-online.de/uk/html/lochmaster.html
-
maar dat kost dan ook wel 40 euro
-
En het is niet 'online' ;)
O, had ik maar zeeen van tijd... :(
-
O, had ik maar zeeen van tijd...
Zorg dat je slachtoffer van de kredietcrisis wordt en je hebt oceanen van tijd. ;D
Hoewel......Ik sta 's ochtends om 7 uur op en nog heb ik iedere dag tijd te kort .
Maar ik moet tegenwoordig dan ook boodschappen doen en koken en zo, en dat kost zo veel tijd. :(
-
Tijd is ook de reden dat het ontwikkelen bij mij zo langzaam gaat..
hier een klein voorproefje, maar reken niet op een publieke versie binnenkort.
-
Hier een shotje van de mijne:
(http://www.newtone-online.nl/forum/index.php?action=dlattach;topic=1381.0;attach=3170;image)
-
In het shotje van Harold is elk gaatje gedefiniëerd. En dat is - vind ik - een goed idee.
Een tekeningetje van DIY Layout Creator copieer ik nou steeds in Excel, probeer het passend te krijgen met kolommen en rijen om voorts, inderdaad, cijfers en letters er bij te zetten. Vervolgens plak ik op het printje smalle stickertjes met de overeenkomende cijfers en letters.
Alleen - ik als Excelfreak - vind het raar horizontaal cijfers en verticaal letters te zien.
Èn ik zou de letters en cijfers direct tegen het printje aan zetten, gewoon achter de draden. Is nog overzichtelijker.
Maar ook het voorproefje van ~arph ziet er goed uit! Alleen dan mis ik...
-
Steeds dacht ik: waarom nou online?
Dus, denk ik, gemakkelijker om door anderen gecorrigeerd/bewerkt te worden?
- heeft dan inderdaad zijn voordelen!
Is dit dan nog steeds te downloaden op je eigen pc?
-
Steeds dacht ik: waarom nou online?
Dus, denk ik, gemakkelijker om door anderen gecorrigeerd/bewerkt te worden?
- heeft dan inderdaad zijn voordelen!
Is dit dan nog steeds te downloaden op je eigen pc?
Ik wil uiteindelijk allerlei exports kunnen maken, waaronder de 'bestellijst' in csv, .diy en allerlei andere pakketten ;)
En je kunt natuurlijk het plaatje opslaan!
-
Klinkt eigenlijk best wel goed.
Maar waarom:
Alleen - ik als Excelfreak - vind het raar horizontaal cijfers en verticaal letters te zien.
En:
Èn ik zou de letters en cijfers direct tegen het printje aan zetten, gewoon achter de draden. Is nog overzichtelijker.
Zo zou ik het doen!
-
1 v/d dingen op mijn todo-list is ook de 'coordinaten' naast het stripbord te zetten... Maar ja, die lijst is al zo lang ;)
-
1 v/d dingen op mijn todo-list is ook de 'coordinaten' naast het stripbord te zetten...
Ik word helemaal gelukkig!
Maar ja, die lijst is al zo lang
Natuurlijk, het zal veel tijd kosten. Waarschijnlijk geen WTV zoals veel techneuten?
-
Natuurlijk, het zal veel tijd kosten. Waarschijnlijk geen WTV zoals veel techneuten?
Als in "Werktijd verkorting"?
Bij ons is het echt verschrikkelijk druk, zeker nu alle gemeentes naar open source producten aan het shoppen zijn!
We zijn 2x verhuisd in het 2,5 jarige bestaan van het bedrijf en nu is het pand al weer te klein ;) (~50 medewerkers)
Dus als iemand nog php'ers kent? Wij kunnen er nog wel ~20 gebruiken ;)
-
Oja: en wat er zeker ook nog in gaat komen is een plaatje van de achterkant van de print, zodat je precies kunt zien waar de cuts moeten komen! (zonder zelf in spiegelbeeld te moeten denken/rekenen/positioneren)
-
Oja: en wat er zeker ook nog in gaat komen is een plaatje van de achterkant van de print, zodat je precies kunt zien waar de cuts moeten komen! (zonder zelf in spiegelbeeld te moeten denken/rekenen/positioneren)
Schitterend!
Voor het forum jammer dat je geen WTV hebt, maar uiteindelijk wel goed voor jou.
Maarre, kunnen we al bij de betreffende site om uit te proberen?
-
Helaas... Er zitten nog te veel dikke bugs en lelijke hacks in om te delen...
Ik gebruik 'm zelf al wel en voor mij werkt hij al redelijk! Maar ik ben al een paar keer al mijn ontwerpen kwijtgeraakt...
-
1 v/d dingen op mijn todo-list is ook de 'coordinaten' naast het stripbord te zetten...
Ik word helemaal gelukkig!
Ga maar snel gelukkig worden dan! ;D
-
Hé Harold, da's mooi! Goed zeg.
-
Hé Harold, da's mooi! Goed zeg.
Jep...
Next on the list zijn potmeters... Draad is er al in verschillende kleurtjes ;)
-
Omdat ik vandaag 2 kiezen aan de tandarts heb gegeven had ik vanmiddag niets te doen en dus een import module voor DIY Layout Creator 1.x geschreven...
De basis componenten werken al lekker, maar ik ben bij het draad opgehouden ;)
Ik moet echt een keer een weekendje ervoor gaan zitten om een alpha versie in elkaar te zetten...
-
...en het heet: "DIY Layout" ;)
En je vindt het binnenkort op diy-layout.com! (net eigenaar geworden)
Inmiddels kun je ook potmeters tekenen en gaat het importeren van .diy v1 bestanden ook steeds beter... Binnenkort meer!
-
Orginele naam! (not...) ;)
Hé, maarre ik ben benieuwd... wanneer kunnen we het proberen?
-
Orginele naam! (not...) ;)
Hé, maarre ik ben benieuwd... wanneer kunnen we het proberen?
Tsja. Als je een beetje gevonden wil worden met Google moet je een niet al te exotische naam nemen... Het programma zelf zou ik wel iets mooier kunnen noemen, maar voorlopig dekt dit de lading wel.
En voor Eur 7,50 per jaar zou ik altijd een ander domeintje erbij kunnen nemen!
Wanneer je het kunt testen? Zodra ik een versie af heb waar ik zelf al weinig fouten meer in heb kunnen vinden ;) En wanneer dat is? Hopelijk nog voor m'n vakantie (oktober).
-
ik ken wel een aantal mogelijke Betatesters hier ;)
-
ik ken wel een aantal mogelijke Betatesters hier ;)
I know... 8)
Hier op het forum kun je al wel een leuke tijdlijn vinden met verbeteringen/veranderingen in mijn progsel:
(http://img.sait.nl/cyol/cyol.png)
(http://www.newtone-online.nl/forum/index.php?action=dlattach;topic=2768.0;attach=2974;image)
(http://www.newtone-online.nl/forum/index.php?action=dlattach;topic=1381.0;attach=3170;image)
(http://www.newtone-online.nl/forum/index.php?action=dlattach;topic=2768.0;attach=3421;image)
(http://www.newtone-online.nl/forum/index.php?action=dlattach;topic=2666.0;attach=3693;image)
(http://www.newtone-online.nl/forum/index.php?action=dlattach;topic=2666.0;attach=3751;image)
-
Ondersteunt het ook gaatjes-print?
-
Ondersteunt het ook gaatjes-print?
Nog niet, maar zodra stripboard helemaal af is zou ik dat best toe kunnen voegen...
-
Zal ik ook maar even een voortgangsplaatje posten dan ;)
-
Zal ik ook maar even een voortgangsplaatje posten dan ;)
Cool! Jij hebt de kleurcode op je weerstanden staan! 8)
Ik heb al wel een uF/nF/pF berekenaar gemaakt en een kleurcode generator staat ook nog op de planning...
-
Jep, maar jij hebt bochten in je draden :P
-
Jep, maar jij hebt bochten in je draden :P
En dat is niet eens zo heel erg makkelijk in php... Bij mij moet je eerst het begin- en eindpunt vastleggen en dan mag je 1 tussenliggende coordinaat opgeven. Ik heb een stuk php code gevonden die dit met 2 tussenliggende punten kan, maar dat is in de interface (nog) niet mogelijk. (punt 2 is gelijk aan 3)
/**
* A function to draw a bezier with 4 coordinates.
*
* Based on the work by Reza Salehi (zaalion[@]yahoo[.]com)
*/
function _diyl_bezier(&$image, $x0, $y0, $x1, $y1, $x2, $y2, $x3, $y3, $color, $thickness = 2) {
// Calculate coordinates
$cx = 3 * ($x1 - $x0);
$bx = 3 * ($x2 - $x1) - $cx;
$ax = $x3 - $x0 - $cx - $bx;
$cy = 3 * ($y1 - $y0);
$by = 3 * ($y2 - $y1) - $cy;
$ay = $y3 - $y0 - $cy - $by;
// Draw the bezier
$prev = FALSE;
imagesetthickness($image, $thickness);
for ($t = 0; $t <= 1; $t += 0.1) {
$x = ($ax * $t * $t * $t) + ($bx * $t * $t) + ($cx * $t) + $x0;
$y = ($ay * $t * $t * $t) + ($by * $t * $t) + ($cy * $t) + $y0;
if ($prev != FALSE) {
imageline($image, $prev['x'], $prev['y'], $x, $y, $color);
}
$prev = array('x' => $x, 'y' => $y);
}
imageline($image, $prev['x'], $prev['y'], $x, $y, $color);
}
Het roteren van een polygoon rond een centraal punt was helemaal een uitdaging! (nodig voor het schuin plaatsen van weerstanden, diodes, etc)
function _diyl_rotate_polygon($values, $center_x, $center_y, $angle) {
$angle = deg2rad($angle);
$count = count($values);
for ($i = 0; $i < $count; $i += 2) {
$x = $values[$i];
$y = $values[$i + 1];
$values[$i] = round($center_x + ($x - $center_x) * cos($angle) - ($y - $center_y) * sin($angle));
$values[$i + 1] = round($center_y + ($x - $center_x) * sin($angle) + ($y - $center_y) * cos($angle));
}
return $values;
}
(stiekem een stuk C code omgezet in php)
En dan hebben we het nog niet eens over het roteren van ellipsen gehad! ;D
-
Ik doe het in OpenGL, daar is het roteren iets makkelijker. Maar ik begrijp wat je bedoelt. Ik probeer nu een schema te tekenen op basis van een LTSpice file. Dit gaat erg makkeljk tot je bij de implementatie komt van het tekenen van gebogen lijnen.
NL: teken een cirkel met een bepaalde straal en positie. Definieer twee punten en trek een lijn tussen die twee punten (de lijn snijd de cirkel op twee plaatsen). Alles van de cirkel aan de bovenkant (of links) van die lijn moet je behouden, de rest moet weg. ::)
Maar goed..
-
Ipv rechte lijnen (van de 1e orde) kun je misschien "splines" gebruiken (lijnen van de 2e orde):
http://en.wikipedia.org/wiki/Spline_%28mathematics%29
-
Ipv rechte lijnen (van de 1e orde) kun je misschien "splines" gebruiken (lijnen van de 2e orde):
http://en.wikipedia.org/wiki/Spline_%28mathematics%29
Voor php is er een library (http://www.aditus.nu/jpgraph/features_gallery.php#SplinePlots) voor. Zoiets zou er ook vast wel voor openGL zijn, toch?
Ik hou het voorlopig bij mijn beziers. Het enige wat er nog echt aan gaat veranderen is anti-aliasing, maar da's voor v2(+).
-
Ja die bochten komen nog wel, ik vind ze niet zo belangerijk.
Handige features die ik nu heb zijn vooral:
- Zoom en pan
- Highlight van verbonden pootjes (ook via Jumpers!)
- Highlight van de strip, zodat je kunt zien wanneer er een onderbreking onder een component zit
- Instelbare doorzichtigheid van de componenten laag
- Autom. Kleurcodes op de weerstanden.
- Mouseover op componenten toont hun naam/waarde (handig als de weerstand rechtop staat)
- Rubberbanding / Multiselect van componenten om ze in 1x te verplaatsen.
- Exporteren PNG boven- en onderkant (gespiegeld met tracecuts)
Ik zal proberen eens een Java webstart versie te bakken zodat men hier er eens mee kan spelen. Hij werkt inmiddels wel redelijk.
Verwacht wordt dat je ook LTSpice schema's kan inlezen en op basis daarvan een gegenereerde layout krijgt. Plus dat je de correctheid kunt verifieren adv het schema.
Ik probeer zo veel mogelijk wensen die ik her en der op het web (freestomp / diystomp / hier ) ben tegengekomen er in te zetten. Het is en blijft een hobby project dus het ontwikkeld erg traag.
-
Verwacht wordt dat je ook LTSpice schema's kan inlezen en op basis daarvan een gegenereerde layout krijgt. Plus dat je de correctheid kunt verifieren adv het schema.
Wow! :o
Mijn progsel heeft al die "advanced" stuff nog niet, al is er wel al best veel mogelijk met ajax/jquery wat ik op dit moment nog helemaal niet gebruik/ken/kan. Het online editen en toegankelijk maken van je layouts is mijn grootste/eerste troef.
Het is en blijft een hobby project dus het ontwikkeld erg traag.
Hier ook. Soms doe ik best veel in een week en soms gaan er een aantal weken voorbij zonder ik er iets aan doe...
-
Dit zou moeten werken.
http://www.friedair.com/stripmagic/start.jnlp
Server ondersteunt het webstart mimetype nog niet.
Dus volg onderstaand. Of zorgen dat je browser .jnlp files herkent.
start -> uitvoeren -> javaws http://www.friedair.com/stripmagic/start.jnlp
PS. Zoom en pan met het scrollwieltje op de muis, of met Alt.
Copy/Paste werkt nog niet en let niet op de icoontjes... :P
-
Dit zou moeten werken.
Mwah...
Een lichtblauw vlak waar ik niets mee kan...
Edit: nogal grote foutmelding verwijderd...
-
Ha leuk.. ;D ik ga het thuis proberen.. Heeft denk ik met Substance of OpenGL te maken. Laten we dit voortzetten over de PM.
-
(PS. Als je het nu probeert doet hij het met de systeem look and feel .. gaat ie dan nog fout )
-
Laten we dit voortzetten over de PM.
Bij deze...
-
Soms doe ik best veel in een week en soms gaan er een aantal weken voorbij zonder ik er iets aan doe...
De laatste weken/maand heb ik helemaal niets gedaan! ;D
(http://img.sait.nl/gitaarnet/hangmat.JPG)
Ik zal nogmaals proberen in ieder geval een read-only website zsm in de lucht te knallen...
-
Arrrrggghhhhh ongewenst mannen bloot! ;)
Relaxed! ;D
-
Oh zit zat je in expeditie robinson ;D
Er is inmidels wel al aardig wat gewijzigd in de app.. Plus hij start nu direct als je op delink klikt. (mits je java hebt)
-
Oh zit zat je in expeditie robinson ;D
Jep.. Ik zat in de LaLaanta (http://lalaanta.com) editie... ;D
(http://lalaanta.com/images/gallery/images/Beach%20Front%2007.jpg)
-
Mmm.. ik zat op mijn werkplek tussen de soldeerdampen, maar ik had het daar ook erg naar mn zin.
-
Mmm.. ik zat op mijn werkplek tussen de soldeerdampen, maar ik had het daar ook erg naar mn zin.
Als jij dat liever doet: lekker doen! ;)
Voor de rest is Thailand echt een aanrader! Lekker rondreizen en dan de laatste week relaxen op bovenstaand strand... Ik wil eigenlijk wel weer terug... 8)
-
Uit "Opname over meerdere kanalen"
Het ziet er in de DIY-Layout best netjes uit en waarschijnlijk veel minder werk dan wat ik in Excel gepresteerd heb.
Enige jammere is van de DIY-Layout is dat er zowel horizontaal als verticaal met cijfers gewerkt wordt, maar die discussie hoort hier niet thuis.
Enige tijd geleden liet je dit zien:
1 v/d dingen op mijn todo-list is ook de 'coordinaten' naast het stripbord te zetten...
Ik word helemaal gelukkig!
Ga maar snel gelukkig worden dan! ;D
Toen had je horizontaal - voor mij logischerwijs (Excel) - in letters.
- Waarom nu zowel horizontaal als verticaal in cijfers?
-
Enige tijd geleden liet je dit zien:
1 v/d dingen op mijn todo-list is ook de 'coordinaten' naast het stripbord te zetten...
Ik word helemaal gelukkig!
Ga maar snel gelukkig worden dan! ;D
Toen had je horizontaal - voor mij logischerwijs (Excel) - in letters.
- Waarom nu zowel horizontaal als verticaal in cijfers
Ik was een layout aan het maken en ik moest de hele tijd rijen tellen. Toen heb ik even tijdelijk de letters uitgezet en er cijfers voor in de plaats gezet wat veel makkelijker werkte...
Ik zit er nu aan te denken om het dubbel uit te voeren, dus aan de ene kant letters, aande andere cijfers...
Helaas is dat niet het enige wat nog moet gebeuren...
-
Ik zit er nu aan te denken om het dubbel uit te voeren, dus aan de ene kant letters, aande andere cijfers...
Dat maakt me weer blij!
Maarre, wanneer kunnen we gebruik gaan maken van dit programma?
-
Maarre, wanneer kunnen we gebruik gaan maken van dit programma?
Zodra ik het weet zal ik het direct melden! ;)
-
Ik heb zonet iets online gezet op http://www.diy-layout.com/ :o
Het gaat mij ook allemaal te lang duren en om niet in de categorie 'vaporware' te gaan vallen heb ik besloten eerst de weergave fatsoenlijk te gaan maken en daarna de editor verder ontwikkelen. Dat wil zeggen dat de boel eerst read-only wordt en dat ik later de editor pas vrij ga geven...
De volledige weergave gaat nog op de schop, het gaat mij nu puur om de functie/workflow... Klik maar eens wat rond voor de gein en als er iets is waar je je mateloos aan irriteert, laat het me dan ff weten! ;)
Oja: ik heb net pas de DNS entry aangepast, dus het kan zijn dat het nog een X aantal uur duren voordat iedereen er echt op kan...
-
Ziet er goed uit!
Ik heb ook net weer een kleine fix geupload. Bestaande componenten in de diylc layout die stripmagic nog niet kan weergeven worden ook opgeslagen als je met stripmagic saved. Dit betekent dat je jacks en pots en schakelaars niet verliest in de .diylc file.
URL (als altijd): http://www.friedair.com/stripmagic/start.jnlp
Groeten,
Arnoud
-
De volledige weergave gaat nog op de schop, het gaat mij nu puur om de functie/workflow... Klik maar eens wat rond voor de gein en als er iets is waar je je mateloos aan irriteert, laat het me dan ff weten! Wink
Wat mij mateloos irriteert is dat deze ontwikkeling natuurlijk bijzonder slecht is voor mijn printen handeltje. >:(
Ik stel dan ook voor dat zowel jij als Arnoud hier onmiddelijk mee stoppen en voortaan je printjes weer netjes bij mij bestellen.
Ik heb niet voor niets mijn halve schuur hiervoor verbouwd en net een nieuwe etsbak gemaakt. :(
Tevens stel ik voor dat de moderatoren iedere berichtgeving over deze ontwikkelingen blokkeren totdat de betrokkenen plechtig beloven dat hun software ook de mogelijkheid gaat bieden om er "echte" printen mee te ontwerpen, en dat ze ter compensatie van mijn irritatie allebei minimaal 5 printjes per persoon bij me bestellen.
Stripboardlayouts...Pfff ::)
-
Wat mij mateloos irriteert is dat deze ontwikkeling natuurlijk bijzonder slecht is voor mijn printen handeltje. >:(
Ik stel dan ook voor dat zowel jij als Arnoud hier onmiddelijk mee stoppen en voortaan je printjes weer netjes bij mij bestellen.
...
Stripboardlayouts...Pfff ::)
Ik had een hele reactie al getypt waarom stripboard voor sommigen gewoon fijner/beter/makkelijker is dan zelf etsen/bestellen, maar ik moet je gewoon gelijk geven...
@G-J: zou je de stripboard ook uit de webshop willen verwijderen? Je kunt dit soort zaken nl beter bij de bron aanpakken... ;D
Bij deze mijn oprechte excuses Andre! Ik zal kijken of ik in latere versies alsnog ondersteuning kan bieden voor het maken van "echte" printjes!
-
Wat mij mateloos irriteert is dat deze ontwikkeling natuurlijk bijzonder slecht is voor mijn printen handeltje. >:(
Ik stel dan ook voor dat zowel jij als Arnoud hier onmiddelijk mee stoppen en voortaan je printjes weer netjes bij mij bestellen.
...
Stripboardlayouts...Pfff ::)
Ik had een hele reactie al getypt waarom stripboard voor sommigen gewoon fijner/beter/makkelijker is dan zelf etsen/bestellen, maar ik moet je gewoon gelijk geven...
@G-J: zou je de stripboard ook uit de webshop willen verwijderen? Je kunt dit soort zaken nl beter bij de bron aanpakken... ;D
Bij deze mijn oprechte excuses Andre! Ik zal kijken of ik in latere versies alsnog ondersteuning kan bieden voor het maken van "echte" printjes!
Ik ben blij dat je tot inkeer bent gekomen.
Enne....niet dat ik er zelf op gekeken heb natuurlijk, maar ik heb gehoord dat je website er goed uitziet.
-
hey harold
buiten het feit dat stripboard so last week is
op je flatline layout, kan het zijn dat ik daar geen LDR op terugvind? de led vd optocoupler wel, maar de LDR niet?
verder ziet het er al goed uit! trouwens, in DIYLC kon je wel 'normale' prints ontwerpen.. weliswaar zonder de Eagle correctie, maar toch. moet kunnen dus ;D
-
hey harold
buiten het feit dat stripboard so last week is
op je flatline layout, kan het zijn dat ik daar geen LDR op terugvind? de led vd optocoupler wel, maar de LDR niet?
verder ziet het er al goed uit! trouwens, in DIYLC kon je wel 'normale' prints ontwerpen.. weliswaar zonder de Eagle correctie, maar toch. moet kunnen dus ;D
Ik heb nog geen optocoupler of ldr's in het assortiment zitten dus ik heb het (voor mezelf) maar tijdelijk opgelost met 2 paarse groene strepen en een led... ::)
En het ontwerpen van "normale" prints is eigenlijk hetzelfde, maar dan met andere componenten en export mogelijkheden... Kwestie van tijd dus...
-
He Andre ;D
Ik wil best mijn printjes bij jou bestellen. Doe je ook printjes met lange rechte parallelle banen? en een compleet grid van gaatjes? :P
Groet,
Arnoud
-
He Andre ;D
Ik wil best mijn printjes bij jou bestellen. Doe je ook printjes met lange rechte parallelle banen? en een compleet grid van gaatjes? :P
Groet,
Arnoud
Natuurlijk doe ik dat.
Vanwege de grote hoeveelheid te boren gaten (2356) komt een print op eurokaart formaat, 10 x 16 cm dus, uit op €69,52 maar dat is dan wel incl. verzendkosten.
Hoeveel mag ik er voor je noteren?
-
Lol! ;D
-
Hehehehe...
-
69,52e voor handmade mojo is geen geld, uiteindelijk :D
-
Ik bedacht me gisteren ineens het volgende over de werkwijze in de editor:
Methode #1: De editor is nu als volgt gemaakt: (traditioneel)
1 Je kiest welk type component je wil plaatsen
2 Je kiest 2 coördinaten op je canvas
3 Er verschijnt een popup waar je alle info van het component in kwijt kunt
Methode #2: Nu bedacht ik me dat dit misschien ook wel handig is:
1 Je kiest welk type component je toe wil voegen
2 Er verschijnt een popup waar je alle info van het component in kwijt kunt
(2b Je maakt 'x' componenten van hetzelfde type aan totdat je op 'close' drukt)
3 Je kiest het component uit de BOM (laatst aangemaakte component is automatisch geselecteerd)
4 Je kiest 2 coördinaten op je canvas
Voordelen van methode #2:
* Je weet van tevoren eigenlijk altijd wel welke componenten er in je layout voor (moeten) komen.
* Je kunt meerdere canvassen per BOM aanmaken (stripboard layout poging 1, stripboard layout poging 2, PCB, breadboard, etc)
* Je kunt (evt in bulk) alle componenten klaarzetten
* Je kunt in 1 ruk het layout maken zonder telkens op te hoeven zoeken wat de waarde, type, etc van het component is
* ...
Wat denken jullie, is methode #2 een beetje intuïtief?
-
Ja, wel handig. Alleen moet optie 1 ook altijd beschikbaar zijn. Dit omdat je jumpers van te voren niet weet en bijvoorbeeld de wiring ook niet op de BOM komt. Ik weet niet of je offboard pots, switches en jacks op de BOM zet want dan is het daarvoor ook niet handig.
Groeten,
Arnoud
-
Goeie tip Arnoud!
Jumpers, draad en trace cuts zitten niet in de BOM dus die moeten inderdaad via de traditionele methode toegevoegd kunnen worden...
Edit:
Stap 2B toegevoegd aan methode #2
-
methode 2 doet me wat aan Eagle denken, heeft zo z'n voordelen. als je bvb vijf 10K weerstanden nodig hebt is dat wel praktisch, om eigenlijk eerst je BOM samen te stellen.
lijkt me in elk geval handiger dan hoe het met DIYLC nu gaat, componentje voor componentje de waarden invullen (op mac althans.) - dat doe ik eigenlijk nooit nu omdat ik het te omslachtig vind. (zet ik er achteraf wel een textfile bij met verwijzingen naar de nummering.)
buiten dingen als jumpers etc (die eigenlijk meer bij de koperbanen dan bij de componenten horen...) waar dan idd iets voor voorzien moet worden lijkt methode 2 het vlotst. ook niet meteen moeten kiezen waar je iets neer gaat zetten lijkt me wel fijn.
-
#2 it is then! ;)
Alleen snap je wel dat het nu allemaal iets langer gaat duren... Maar da's niet erg want nu kan ik gelijk wat lelijke stukken code vervangen! ;D
Over en uit...
-
Nieuwe updates!
New features:
- Place wires
- Place Potentiometer
- Place Timmers
- Select electrolyte size
- All components con now be placed offboard.
- Jumpers can be drawn at any angle
- Enter key in the value field of the component editor will save and exit
- PERFBOARD option selectable in the Board Properties dialog.
http://www.friedair.com/stripmagic/start.jnlp
-
Vet. Klopt het dat je als je bv een potmeter buiten de board neerzet geen draadje kan trekken naar het boord?
-
Ja en nee, ik ga dat fixen.
Je kunt we een draadje trekken naar een plek naast de poot op de pot waaraan je wilt knopen., vervolgens kan je hem met de selectie/sleep tool gewoon op zn juiste plek slepen.
-
gefixed... even opnieuw starten ;D
-
Ik ben ook druk bezig geweest met de mijne... Ik heb eigenlijk alles herschreven zodat je nu meerdere (type) layouts kunt maken van 1 BOM.
Ook moet je nu eerst je BOM vullen voordat je je componenten op de layout kunt plaatsen. Layout specifieke "componenten" zoals draad, jumpers, tracecuts, e.d. kun je wel meteen plaatsen.
-
gefixed... even opnieuw starten ;D
Helaas is het op mijn machine niet werkbaar (Atom 1.6GHz). Hoveren over een stripboard kost 100% CPU...
-
Al enig idee wanneer hij online komt?
-
Nieuwe updates!
New features:
- Place wires
- Place Potentiometer
- Place Timmers
- Select electrolyte size
- All components con now be placed offboard.
- Jumpers can be drawn at any angle
- Enter key in the value field of the component editor will save and exit
- PERFBOARD option selectable in the Board Properties dialog.
http://www.friedair.com/stripmagic/start.jnlp
Bij mij krijg ik een grijs window zonder stripboard. Vergeet ik iets?
(OS Linux Mint - Ubuntu 9.10)
-
Bij mij krijg ik een grijs window zonder stripboard. Vergeet ik iets?
(OS Linux Mint - Ubuntu 9.10)
Heb je sun-java6-jre geinstalleerd of een open variant?
-
sun
-
Juiste video drivers? je hebt nl. OpenGL nodig. anders doet hij niets.
Je kunt ook proberen in de Java Console te kijken of je daar foutmeldingen krijgt.
Die kun je aanzetten via:
javaws -viewer
Dan krijg je ergens een settings tab, waar je hem kunt aanvinken.
De volgende keer als je een Java programma start krijg je de system out van dat programma te zien. Eventuele foutmeldingen komen daar ook naar voren.
Gr,
Arnoud
-
Ik heb t ook op mn andere linux bak. Geen foutmeldingen in de console. . Gewoon een (in dit geval) zwart scherm, waar ik een stripboard zou verwachten. Is vast iets lokaals bij mij, dus no worries.
-
Heb je toevallig een andere app draaien die ook OpenGL draait. Als ik twee OpenGL apps tegelijk draai krijg ik ook zwarte vlakken.
Gr,
Arnoud
-
bij mij lijkt het te werken, ik heb nog niet geprobeerd een hele lay-out te maken, gewoon even geprobeerd een paar componenten er in te zetten, maar dat ziet er goed uit.
ik zag alleen dat je dingen ook op z'n kop er in kan zetten; op een elco stond C1 op z'n kop.
niet zo'n ramp hoor, ik ga eens kijken of ik dit weekend tijd heb om er iets mee te lay-outen...
-
Heb je toevallig een andere app draaien die ook OpenGL draait. Als ik twee OpenGL apps tegelijk draai krijg ik ook zwarte vlakken.
Gr,
Arnoud
De app heeft t in t verleden wel gedaan, dus het is vast iets bij mij.
Het zwarte vlak blijft, ook na t uitschakelen van Compiz en het sluiten van Eagle.
-
ik heb met die van arph gisteren een apc layout gemaakt op gaatjesprint. Simpel, maar het werkte wel leuk. Alleen wel jammer dat alle weerstanden rechtop komen te staan, of deed ik wat fout?
-
De weerstanden komen rechtop te staan als er minder dan twee gaatjes tussen de uiteinden zitten. Je zal zien dat je in werkelijkheid ook bij minder dan twee gaatjes je de weerstand niet plat krijgt. Vandaar.
-
De weerstanden komen rechtop te staan als er minder dan twee gaatjes tussen de uiteinden zitten.
Da's bij de mijne ook zo!
Ik heb vandaag de rendering een beetje opgeleukt:
-
Sneak peek:
(http://www.friedair.com/stripmagic/stripmagic-teaser.png)
-
Hoe download ik deze gratis layout creator?
-
Het is een online alternatief ;)
Je hoeft m dus niet te downen. Gewoon de link gebruiken.
Ik zag de suggestie op diystomp voor bij komen: ziet er super uit!
-
Sneak peek:
Cool, breadboard! 8)
Dat komt er bij mij ook nog in... Misschien een idee om de met elkaar verbonden pads visueel te verbinden? Dus eigenlijk vertikale strips?
-
Breadboard is beschikbaar! ;D
-
Uiteinden van componenten die met elkaar verbonden zijn worden visueel weergegeven wanneer je er met de muis overheen gaat. Zo als in bijlage (let wel, je ziet daar de muiscursor niet, maar die zit over een van de groene bolletjes)
-
net ff gecheckt op mn werk laptop: netjes hoor! Ziet er sjiek uit!
-
Heb meteen even harolds suggestie verwerkt.. zit er nu ook in. Lijntjes tussen de verticale strips op het breadboard.
-
Te gek!
En nu aub een SPice engine er onder hangen zodat we er signalen doorheen kunnen gooien en het circuit kunnen analyseren terwijl we virtueel breadboarden ... ;)
-
Arnoud,
Zou Stripmagic ook op een Mac moeten werken.
Ik heb een Intel Dualcore Mac met MacOSX 10.5.8
Ik heb java 1.6-1.0.3 geinstalleerd.
De plaatjes zijn de logs die ik bij de foutmelding krijg
-
He, leuk om een keer een gezicht bij jou te hebben, Andre!
(http://i752.photobucket.com/albums/xx161/andre_schaap/Avatar.jpg)
En wat moet jij trouwens met een stripboard editor? :P
-
He, leuk om een keer een gezicht bij jou te hebben, Andre!
En wat moet jij trouwens met een stripboard editor? :P
Had je ook effe op de website van mijn band kunnen kijken, daar staan wel 100 foto's van me.
Ik ben toch wel nieuwsgierig naar de werking.
Ik heb ook die DIY layoutcreator geprobeerd, maar dat is echt bagger vind ik.
-
Had je ook effe op de website van mijn band kunnen kijken, daar staan wel 100 foto's van me.
Neh, zo erg benieuwd was ik nou ook weer niet...
DIYLC is inderdaad dikke poep. Waarom denk je dat ik met m'n eigen versie begonnen ben?
-
Arnoud,
Zou Stripmagic ook op een Mac moeten werken.
Ik heb een Intel Dualcore Mac met MacOSX 10.5.8
Ik heb java 1.6-1.0.3 geinstalleerd.
De plaatjes zijn de logs die ik bij de foutmelding krijg
Hoi Andre,
Ja het moet zeker werken op een mac. De melding geeft aan dat er niet met de juiste versie van java wordt gestart (vereist is versie 1.6+, dwz, hoger dan 1.6.0). Omdat je meldt dat je reeds een nieuwere versie van java hebt geintalleerd, zou het moeten werken.
Controleer eens of er nog een oudere versie op je systeem staat
Groeten,
Arnoud
-
Arnoud,
Zou Stripmagic ook op een Mac moeten werken.
Ik heb een Intel Dualcore Mac met MacOSX 10.5.8
Ik heb java 1.6-1.0.3 geinstalleerd.
De plaatjes zijn de logs die ik bij de foutmelding krijg
Hoi Andre,
Ja het moet zeker werken op een mac. De melding geeft aan dat er niet met de juiste versie van java wordt gestart (vereist is versie 1.6+, dwz, hoger dan 1.6.0). Omdat je meldt dat je reeds een nieuwere versie van java hebt geintalleerd, zou het moeten werken.
Controleer eens of er nog een oudere versie op je systeem staat
Groeten,
Arnoud
Die oude versie staat er inderdaad nog op, maar als ik op de command line intik: java -version
dan krijg ik dit te zien:
java version "1.6.0_03-p3"
Java(TM) SE Runtime Environment (build 1.6.0_03-p3-landonf_19_aug_2008_14_55-b00)
Java HotSpot(TM) Client VM (build 1.6.0_03-p3-landonf_19_aug_2008_14_55-b00, mixed mode)
Dat is de versie die ik vandaag heb ge-installeerd,maar misschien toch een te oude versie.
De laatste via Apple software update ge-installeerde versie is nog een stuk ouder.
-
Hoi andre,
Ik heb voor je even een iets minder strikte startup file gefixed. Kun je kijken of hij hiermee wel werkt?
http://www.friedair.com/stripmagic/start-andre.jnlp (http://www.friedair.com/stripmagic/start-andre.jnlp)
Probleem is dat je hem nu kunt starten met java versies lager dan 1.6 en dat werkt zowiso niet.
Groeten,
Arnoud
-
Hij start nu wel op, maar ik krijg de volgende foutmeldingen:
-
Lijkt echt te maken te hebben met een oude java versie.
Heb je de java console open?
(deze kun je aanzetten via: javaws -viewer)
Daarin kun je bij het starten zien welke versie je draait voor webstart.
-
Ik heb de library nog eens gebakken met een oudere compliance level (java 1.5)
Kun je nog een laatste poging doen?
Anders geef ik het op.
-
Nee, nu start hij wel, maar crashed zonder enige foutmelding.
Toch bedankt voor je hulp.
Moet ik het toch op mijn Windows bak gaan proberen :(
-
intel mac met 10.5.8 zonder problemen hier..
-
intel mac met 10.5.8 zonder problemen hier..
Heb jij een 32 of 64 bit mac?
Ik heb een wat oudere Intel core duo 32 bit versie waarmee ik niet de laatste Apple Java update kan doen omdat deze alleen voor de 64bit versie werkt.
-
geen idee. hoe check ik dat? ::)
-
Onder je Apple menu vind je het menuitem "About this Mac" of iets dergelijks in het Nederlands.
In het venstertje dat nu opent zie je info over de software versie, de processor en het geheugen.
Als bij "Processor" "Intel Core Duo" staat is het een 32bit processor.
Staat er Intel Core 2 Duo dan is het een 64 bit processor.
-
@arph: hoe staat het met jouw progsel? Werk je er nog wel eens aan/mee?
Ik werk wel regelmatig met de mijne, maar die blijkt zo onhandig te werken dat ik dit weekend besloten heb opnieuw te beginnen. Ik had het al stervens druk, dus dat kan er ook nog wel bij!!! ;)
Ik begin 1 maart bij een nieuwe baas en hoop dan wat meer tijd te hebben om 'm uit te bouwen tot iets, ehm, "iets". ;)
Ik heb 80 unieke bezoekers per dag en het totaal nadert de 2000. Ik denk dat er veel meer uit te persen valt als ik er een keer de moeite en aandacht in steek die het blijkbaar verdient.
Maar ff geen pedaaltjes en/of versterkers meer maken tot de nieuwe diyl-layout er is! ::)
-
Jep, ben er mee bezig de laatste week. Was een tijdje stil. Je kunt wat voortgang lezen in de topic op DIYStompboxes. Ik ben met een LTSpice import bezig en een ratsnest op basis daarvan. Werkt al aardig. Zie:
(http://www.friedair.com/images/spice-import.png)
Ik heb wat optimalisaties gedaan waardoor hij nu ook lekker onder windows 7 draait. Daar had ik wat problemen mee.
-
Ik heb wat optimalisaties gedaan waardoor hij nu ook lekker onder windows 7 draait. Daar had ik wat problemen mee.
Hij doet het op Linux nu ook een heel stuk beter!
Ik krijg alleen wel duizenden van deze meldingen op m'n console:
Deg: 90.0
Deg: 90.0
Deg: 90.0
Deg: 90.0
Deg: 90.0
...
-
Ja, dat heb ik al opgeschoond ;D
Ik heb overigens nog helemaal geen nieuwe versie geplaatst, dus dat ie het nu een stuk beter doet komt dan toch door wat anders 8)
-
Ja, dat heb ik al opgeschoond ;D
Ik heb overigens nog helemaal geen nieuwe versie geplaatst, dus dat ie het nu een stuk beter doet komt dan toch door wat anders 8)
Nou, het was al wel een hele tijd geleden dat ik 'm geprobeerd had maar ik ben inderdaad ook naar ubuntu 10.10 gegaan met ongetwijfeld een nieuwe Java engine...
-
Betere videodrivers ook waarschijnlijk.
-
Betere videodrivers ook waarschijnlijk.
Nope: nog steeds versie nvidia-glx-173 omdat anders dual-head niet werkt bij deze videokaart.
-
Ik hoop dat jullie engels een beetje ok is :P
Ok, I put up a new version 0.2b
Has a bunch of improvements. Mainly dragging components around and selecting works a lot better.
- Dragging is instantaneous, no more selecting first.
- Selecting a component is done by double click or rubberbanding (drag selection)
- There are some new components, wires are beziers (nice and curvy)
- Should run smooth again on win7 and vista.
- Component names and values are displayed below the board.
Did I mention that it has a LTSpice import function now :D ?
First make sure you have LTSpice installed. StripMagic will ask you where you installed it. Just select the install directory.
When you import a spice schematic, all components are added above the board. You have to drag them in place. select a component (dbl click) and you will see where you have to connect the nodes.
This is still a beta, and probably still full of bugs. I just wanted to put this out so you know the project is not dead.
-
Nice!
Ik ben ook weer bezig, maar omdat er telkens zo veel tijd tussen zit schiet het helemaal niet op.
-
Did I mention that it has a LTSpice import function now :D ?
Spice import: Gaaf! 8)
-
Spice import: Gaaf! 8)
Zeker gaaf!!!
Maar mijn "stripmagic import" wordt nog veel gaver! ::)
-
Zo, voor het eerst in hele lange tijd weer echt wat meters gemaakt met v3 van mijn layout programmaatje. v1 is wat er nu online staat, v2 was een port naar Drupal 7 en v3 is wat v2 eigenlijk had moeten zijn en van de grond af opnieuw geschreven.
De basisfuncties doen het en ik kan al weerstanden tekenen zonder dat de boel crasht! ;D
Dit weekend de andere onderdelen er in zetten en de laatste "uitdagingen" tackelen. Ik begin er zowaar een beetje trots op te worden ;)
-
Zo weer ff snel wat componenten en gelijk een hele leuke feature toegevoegd: letters als kolomnamen! :o
-
... een hele leuke feature toegevoegd: letters als kolomnamen! :o
Prettig!
-
Letters als kolomnamen!
Te gek, maar aan de onderkant van de kolommen staan nog wel cijfers!
-
Te gek, maar aan de onderkant van de kolommen staan nog wel cijfers!
Dat is voor degenen die niet kunnen rekenen met letters.
-
Weer een avondje werk: DIL IC's, coördinaat validatie, 90' draaibare componenten (label blijft recht staan), caching en een bult rewrites en bugfixes.
Ik ben alleen weer ruim een uur bezig met 1 bug die ik maar niet gevonden krijg. :(
-
Je weet hoe ik over stripboard denk, maar you applikatie begint er toch wel serieuze vormen aan te nemen. 8)
Ik ben alleen weer ruim een uur bezig met 1 bug die ik maar niet gevonden krijg. :(
Ik ken het gevoel.
Ik ben bezig met een PIC drumpad naar midi interface, waarbij ik ook tegen een bug aanloop die
er maar niet uit wil. >:(
-
Je weet hoe ik over stripboard denk, maar you applikatie begint er toch wel serieuze vormen aan te nemen. 8)
Speciaal voor jou zal hij in de toekomst ook andere ondergronden aan kunnen, waaronder PCB! 8)
Ik ben bezig met een PIC drumpad naar midi interface, waarbij ik ook tegen een bug aanloop die
er maar niet uit wil. >:(
Interessant! Is er al een topic over?
-
Vandaag alweer een paar uurtjes tijd gehad na het maken van een LED in een Marshall footswitch. Wat is staal hard zeg... >:(
Resultaat van vandaag in de bijlage!
-
Zo, weer een uurtje componentjes getekend! 8)
-
en die rooie bollen zijn tracecuts?
-
en die rooie bollen zijn tracecuts?
Ik ben wat aan het experimenteren over hoe die het duidelijkste weergegeven kunnen worden.
Suggesties?
-
Een vierkant met een kruis er doorheen?
-
Een cirkel komt verder onder een component uit en lijkt ook meer op de werkelijkheid. Een kruis is toch wel een goed idee...
Crap: een kruis in een cirkel moet ik weet met Pi gaan berekenen... :o
-
Zo beter dan?